Uncategorized

Sylë Tahirsylaj tregon se kur do të rikthehen reshjet e borës në Kosovë

Të enjten pasdite pritet të rifillojnë reshjet e borës, ku trashësia pritet të shkojë deri në 7 cm në ulëtësira, ndërkaq në viset kodrinore-malore deri në 15 cm. Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për Ballkani.info ka bërë të ditur se në ditët në vijim pritet të ketë reshje […]