SHOWBIZ

Prestigjiozja franceze shkruan për Rita Orën dhe dashurinë e saj për Kosovën

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, është kthyer një nga personazhet më të komentuara në mediat ndërkombëtare, të cilat nuk harrojnë ta citojnë gjithmonë edhe origjinën e saj. Për 6 vite punë, Rita Ora është shndërruar një nga këngëtaret më të njohura dhe të dashur në botë. Së fundmi ajo ka qenë edhe në Francë, […]

SHOWBIZ

“Je i lidhur me Fifin, Kejsin apo Bebe-n?”, Flori Mumajesi i “çmendi” fansat pas postimit të një video

Mesa duket kantautori i dashur për publikun shqiptar, Flori Mumajesi, ka vendosur që t’i “çmendë” fansat e tij, të cilët duan të dinë nëse është i lidhur ai dhe me kë. Së fundmi ai ka postuar në profilin e tij në “Instagram” një video të realizuar nga fansat, ku shfaqet së bashku me këngëtaren e […]

SHOWBIZ

Aktorja shqiptare: As që bëhet fjalë t’i heq vetullat

Nuk i shpëtoi as ajo. Sfidës ‘10yearschallenge’, duke publikuar kështu fotografi të bëra para një dekade e duke i krahasuar me ato të sotmet, iu përgjigj edhe aktorja Linda Jarani, shkruan Syri Kosova. Në Instagram Linda ka hedhur një fotografi krahasuese dhe ndryshimi që ka pësuar për 10 vjet është shumë i madh. Ky ndryshim […]

SHOWBIZ

“Vajza më e bukur në botë” fiton sfidën e famshme të 10 viteve në Instagram

Në Instagram po qarkullon sfida e radhës e cila vjen nën hashtagun, #10yearchallenge, ose në shqip sfida e 10 viteve. Në ndryshim nga sfidat e tjera, kjo është e padëmshme, e vetmja gjë që duhet të bësh është të postosh një foto aktuale dhe një të 10 viteve më parë. Shumë figura të njohura nuk […]

SHOWBIZ

Këngëtari shqiptar pranon për herë të parë lidhjet me artistet e estradës

Një prej meshkujve më të bukur në Shqipëri, Trim Jetullahu vazhdon të jetë beqar. Ndonëse nuk po shijon një lidhje dashurie, Trimi është i rrethuar nga femrat. Në një intervistë të dhënë së fundmi, ai ka rrëfyer për herë të parë nëse ka patur marrëdhënie me koleget e tij shqiptare. “Me thënë jo, të gënjej, […]

SHOWBIZ

Rihanna do të nisë një projekt të ri me Louis Vuitton

Rihanna duket se do ketë një bashkëpunim me markën e njohur Louis Vuitton. Këngëtarja e famshme ka arritur edhe një sukses të madh në industrinë e modës. Sipas WWD, Rihanna është vendosur të ketë një markë të linjës luksoze. Që nga emërimi si ambasadore me detyrë specifike për promovimin e arsimit, turizmit dhe investimeve për […]