EKONOMI

Njoftimi I Radhës Nga Policia Për Rastin ‘Sala’

Futbollisti i Cardiff, Emiliano Sala mbrëmë është zhdukur së bashku me pilotin e tij – pasi po udhëtonte me avion privat nga Nantes për në Cardiff. Policia e Cardiffit dje gjatë gjithë ditës ka punuar për të gjetur lojtarin – mirëpo operacioni i tyre përfundoi pa sukses, shkruan GazetaBlic. Kërkimet kanë vazhduar edhe sot – […]

EKONOMI

Buzhala Për Halil Kastratit: Ka Merak Me U “Fry” Para Kamerave, Nuk Besoj Në Organizatore Të Bamirësive Kur

Humanisti Halil Kastrati nuk ka kaluar pa u komentuar edhe nga gazetari Berat Buzhala. Ditë më parë ishte Flaka Surroi, ajo e cila lëshoi kritika për mënyrën e humanizimit të Kastratit, ndërsa diskurs të njëjtë ka përdorur edhe Berat Buzhala. Ai një status të tijin për Christiano Ronaldon e ka lidhur edhe me Halil Kastratin. […]

EKONOMI

Kishte Humbur Shpresat Për T’u Bërë Nënë, Por Lind Trinjakë

Një nënë britanike, e cila luftoi për më shumë se një dekadë për të pasur fëmijë dhe ishte duke hequr dorë, i ka ndodhur mrekullia. Beata Bienias, 36 vjeçe, kishte humbur të gjitha shpresat për të pasur në jetën e saj fëmijë, pasi kishte shumë probleme me shëndetin. Por metoda e Fekondimit in Vitro, i […]

EKONOMI

Lajmi I Fundit Nga Nesër Nuk Ju Duhen Viza Pune Për Në Gjermani, Mjafton Të Plotësoni Vetëm Këtë Kusht

Nga nesër nuk ju duhen viza pune për në Gjermani, mjafton të plotësoni vetëm këtë kusht Një lajm i madh ka mbërritur për të gjithë ata shqiptarë që duan të shkojnë drejt Gjermanisë. Tashmë nuk do t’ju duhen më viza pune për të qëndruar në Gjermani, por veç një kontratë pune. Partitë e koalicionit në […]

EKONOMI

U mashtruan për punë jashtë vendit, firma nuk u jep paratë

U mashtruan për punë jashtë vendit, firma nuk u jep paratë. Një grup qytetarësh nga Shqipëria kanë denoncuar në emisionin “Stop” se janë mashtruar nga firma e ndërtimit “Marko 2” me pronar Artjan Marko, i cili i premtoi punësim në Egjipt. Ata firmosën një kontratë për pagesë mujore 2 500 dollarë dhe do të akomodoheshin […]

EKONOMI

Wess Mitchell do të emërohet ambasador në Londër ose Bruksel

Wess Mitchell, ndihmës-sekretari i deritashëm amerikan për Evropë dhe Euroazi, brenda kompetencave të të cilit është edhe Kosova, pritet të emërohet ambasador i SHBA-ve në Londër ose në Bruksel. Sipas burimeve të Klanit, vendimi përfundimtar varet nga vetë Mitchell. Diplomati amerikan gjatë ditës së sotme dha dorëheqje nga posti në administratën Trump dhe pritet ta […]

EKONOMI

Nënkryetari i AAK’së i reagon Selmanajt për taksën

Kryetari i Komunës së Gjakovës, njëherësh nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, i ka reaguar deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, pas deklaratave të tij për taksën që Qeveria e Kosovës ka vënë ndaj mallrave nga Serbia. Selmanaj ka thënë sonte në emisionin “Pressing”, […]