LAJME

Ibrahim Rugova ishte Krishti i kohës moderne

Analisti politik Skender Zogaj, ka thënë se madhështia e Ibrahim Rugovës do kuptohet, shijohet dhe madhërohet gjithnjë e më shumë në shekujt që do të vijnë, sepse koha do të tregoj dimensionin e tij prej gjeniu të papërsëritshëm, që me jetën dhe veprimtarinë e tij të veçantë, fillim shekullin 21, Ballkanit i ka dhënë Rilindje me […]

LAJME

Xhavit Haliti figurë përçarëse e luftës, nuk e implementoi marrëveshjen e Osllos

“Deklarata e Xhavit Halitit nuk është gjë tjetër veçse vazhdimësi e politikave të tij që kanë pasur për qëllim çdo herë që të përçaj zakonisht grupet guerile edhe gjatë luftës edhe pas luftës, pra ka qenë njeriu kyç që ka luajtur rolin më negativ në çështjen e bashkëpunimit e partive politike në Kosovë”, thotë publicisti […]

SHOWBIZ

Rihanna do të nisë një projekt të ri me Louis Vuitton

Rihanna duket se do ketë një bashkëpunim me markën e njohur Louis Vuitton. Këngëtarja e famshme ka arritur edhe një sukses të madh në industrinë e modës. Sipas WWD, Rihanna është vendosur të ketë një markë të linjës luksoze. Që nga emërimi si ambasadore me detyrë specifike për promovimin e arsimit, turizmit dhe investimeve për […]