EKONOMI

Njoftimi I Radhës Nga Policia Për Rastin ‘Sala’

Futbollisti i Cardiff, Emiliano Sala mbrëmë është zhdukur së bashku me pilotin e tij – pasi po udhëtonte me avion privat nga Nantes për në Cardiff. Policia e Cardiffit dje gjatë gjithë ditës ka punuar për të gjetur lojtarin – mirëpo operacioni i tyre përfundoi pa sukses, shkruan GazetaBlic. Kërkimet kanë vazhduar edhe sot – […]

EKONOMI

Buzhala Për Halil Kastratit: Ka Merak Me U “Fry” Para Kamerave, Nuk Besoj Në Organizatore Të Bamirësive Kur

Humanisti Halil Kastrati nuk ka kaluar pa u komentuar edhe nga gazetari Berat Buzhala. Ditë më parë ishte Flaka Surroi, ajo e cila lëshoi kritika për mënyrën e humanizimit të Kastratit, ndërsa diskurs të njëjtë ka përdorur edhe Berat Buzhala. Ai një status të tijin për Christiano Ronaldon e ka lidhur edhe me Halil Kastratin. […]

EKONOMI

Kishte Humbur Shpresat Për T’u Bërë Nënë, Por Lind Trinjakë

Një nënë britanike, e cila luftoi për më shumë se një dekadë për të pasur fëmijë dhe ishte duke hequr dorë, i ka ndodhur mrekullia. Beata Bienias, 36 vjeçe, kishte humbur të gjitha shpresat për të pasur në jetën e saj fëmijë, pasi kishte shumë probleme me shëndetin. Por metoda e Fekondimit in Vitro, i […]

EKONOMI

Lajmi I Fundit Nga Nesër Nuk Ju Duhen Viza Pune Për Në Gjermani, Mjafton Të Plotësoni Vetëm Këtë Kusht

Nga nesër nuk ju duhen viza pune për në Gjermani, mjafton të plotësoni vetëm këtë kusht Një lajm i madh ka mbërritur për të gjithë ata shqiptarë që duan të shkojnë drejt Gjermanisë. Tashmë nuk do t’ju duhen më viza pune për të qëndruar në Gjermani, por veç një kontratë pune. Partitë e koalicionit në […]

EKONOMI

U mashtruan për punë jashtë vendit, firma nuk u jep paratë

U mashtruan për punë jashtë vendit, firma nuk u jep paratë. Një grup qytetarësh nga Shqipëria kanë denoncuar në emisionin “Stop” se janë mashtruar nga firma e ndërtimit “Marko 2” me pronar Artjan Marko, i cili i premtoi punësim në Egjipt. Ata firmosën një kontratë për pagesë mujore 2 500 dollarë dhe do të akomodoheshin […]

Uncategorized

Sylë Tahirsylaj tregon se kur do të rikthehen reshjet e borës në Kosovë

Të enjten pasdite pritet të rifillojnë reshjet e borës, ku trashësia pritet të shkojë deri në 7 cm në ulëtësira, ndërkaq në viset kodrinore-malore deri në 15 cm. Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për Ballkani.info ka bërë të ditur se në ditët në vijim pritet të ketë reshje […]

LAJME

Rrëfehet 33 vjeçari: U martova me gruan që nuk e dua, ndërsa dashnorja ime…

Një burrë 33 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se është fejuar me të dashurën e tij, por që kur ajo ka shkuar në vizitë tek prindërit e saj në Pakistan, ai kishte njohur një grua e cila i kishte pëlqyer, përcjell Bota sot. Burri ka treguar se ka filluar kontaktin me gruan dhe më […]

SHOWBIZ

Prestigjiozja franceze shkruan për Rita Orën dhe dashurinë e saj për Kosovën

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, është kthyer një nga personazhet më të komentuara në mediat ndërkombëtare, të cilat nuk harrojnë ta citojnë gjithmonë edhe origjinën e saj. Për 6 vite punë, Rita Ora është shndërruar një nga këngëtaret më të njohura dhe të dashur në botë. Së fundmi ajo ka qenë edhe në Francë, […]

SHOWBIZ

“Je i lidhur me Fifin, Kejsin apo Bebe-n?”, Flori Mumajesi i “çmendi” fansat pas postimit të një video

Mesa duket kantautori i dashur për publikun shqiptar, Flori Mumajesi, ka vendosur që t’i “çmendë” fansat e tij, të cilët duan të dinë nëse është i lidhur ai dhe me kë. Së fundmi ai ka postuar në profilin e tij në “Instagram” një video të realizuar nga fansat, ku shfaqet së bashku me këngëtaren e […]

SHOWBIZ

Aktorja shqiptare: As që bëhet fjalë t’i heq vetullat

Nuk i shpëtoi as ajo. Sfidës ‘10yearschallenge’, duke publikuar kështu fotografi të bëra para një dekade e duke i krahasuar me ato të sotmet, iu përgjigj edhe aktorja Linda Jarani, shkruan Syri Kosova. Në Instagram Linda ka hedhur një fotografi krahasuese dhe ndryshimi që ka pësuar për 10 vjet është shumë i madh. Ky ndryshim […]